Jestem dziewczyną ze wsi


Pochodzę z małej wsi na Kociewiu. Nigdy nie miałam kompleksu mieszkańca wsi, nie wkurzałam się, że nie mieszkam w mieście, mimo że codziennie dojeżdżałam 45 km do liceum. Było to męczące, ale nigdy nie winiłam za to mojej wsi. Kochałam ją całym sercem i zawsze z dumą mówiłam, skąd pochodzę. Teraz mieszkam w mieście, które – jak wiecie – uwielbiam. W głębi duszy jednak zawsze pozostanę Marysią ze wsi, która w ogromnym pędzącym mieście czułaby się trochę zagubiona. Płowdiw lubię za to, że jest w miarę spokojny i nie jest ogromny. Za to uwielbiałam też Toruń. Dobrze mi się tu żyje, nawet bardzo dobrze, ale powrót na Kociewie uświadomił mi, że wieś jest nierozerwalną częścią mnie. Nawet mieszkając w mieście, jestem dziewczyną ze wsi. I tak już pozostanie.

Komentarze

 1. Sielskie zdjęcia, sielskie klimaty!
  Ja pochodzę z bardzo małej miejscowości i chyba dlatego zostało mi tak, że lubię mniejsze miasteczka, a nie do końca potrafię się odnaleźć w większych ośrodkach :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak wyżej koleżanka pisze - sielanka! Pięknie napisane i przepiękne zdj ( szczególnie te o zachodzie słońca, światło cudne!) klimat aż się czuje ( i nie chodzi mi o to, że krowy to wieś ;)) lasy, kwiaty i te pola - zakochałam się nawet w traktorze ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne te Twoje rodzinne strony. Fajnie, że się z nami tym podzieliłaś :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja nie pochodzę ze wsi, ale chwilę na wsi mieszkałam i ma to swoje zalety.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdjecia fantastyczne, to fakt ale KOTEK!!! <3 <3 <3 Kotek i masz moje serce :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Kotek ma diabelskie oczy :) Piękne są Twoje okolice, aż ma się ochotę wskoczyć w samochód i jechać!

  OdpowiedzUsuń
 7. Marysiu, super z ciebie dziewczyna.... tak trzymac.... nie dac sie zwariowac w tych duzych miastach...sama pochodze z malej miejscowosci i mimo ze od kilkudziesiecu lat mieszkam poza granicami kraju ( Australia/Kanada w wielkich miastach) to dalej jest we mnie ta dziewczyna z normalnymi i prostymi zasadami, moralnoscia i odpowiedzialnoscia wyniesiona z domu w malym miasteczku......... pozdrawiam cie serdecznie... zdrowych swiat w pieknym kociewiu :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty