Piątka z plusem #5 Luty


Z nieukrywaną radością piszę – luty się skończył! Nie bez powodu to najkrótszy miesiąc w roku, bo nic ciekawego nie ma do zaoferowania (no, może prócz urodzin Marceliny z Pink Envelope i kilku innych osób ;)). Luty był smętny, w większości szarobury i jakoś taki mało pozytywny. Mimo wszystko udało mi się znaleźć kilku ulubieńców, choć w tym miesiącu piątka będzie czwórką :)

Piątka (a właściwie czwórka)

1. Serial „Medium”

Ani to nowe, ani bardzo znane, w dodatku o medium. Nie przepadam za wątkami paranormalnymi, ale ten serial jest naprawdę świetny! Nie jest to może serial, który nie daje nam spać kilka nocy, bo oglądamy odcinek za odcinkiem, ale mimo wszystko to świetna rozrywka. Trafiłam na niego przypadkiem na AXN. Tyuł nie zachęcał, ale nie mogłam znaleźć nic ciekawego i stwierdziłam, że dam szansę Patricii Arquette. I wiecie co, ku mojemu zdziwieniu, okazało się, że bardzo mi się spodobał! Przede wszystkim odcinki są bardzo różnorodne, wątki ciekawe i urozmaicone, a co najważniesze - nie jest to typowy serial obyczajowy, bo wątki kryminalne grają tam główną rolę.
Czy ktoś z Was zna ten serial?


2. Fotograficzna inspiracja

W lutym natrafiłam na filmiki z cyklu “Fotograf miesiąca” na kanale Nikon Polska i przepadłam bez reszty. Oglądałam filmik za filmikiem i byłam wręcz przygnieciona ogromem inspiracji. To był idealny moment, bo w tym zimowym okresie zanotowałam spadek fotograficznej formy (jeżeli kiedykolwiek takową miałam ;)). Każdy z zaprezentowanych fotografów ma swoją wizję, inne podejście, korzysta z innego sprzętu, ale jedno ich łączy – skromność. Tak daleko im do “specjalistów” z forów fotograficznych. 
Bardzo polecam wszystkim lubiącym fotografię!


3. Nowa książka

Książka bułgarskich blogerów, autorów bloga “Otbiwki”, która miała premierę przed walentynkami. Za komercyjnym tytułem “101 romantycznych miejsc w Bułgarii” znajduje się po prostu wiele pomysłów na wycieczki po Bułgarii. Piękne zdjęcia, wiele ciekawych miejsc, które dodałam do swojej listy miejsc do odwiedzenia, trochę ciekawostek i Marysia jest zadowolona :)4. Muzea

Kto lubi muzea ręka w górę? Ja ostatnio zmieniłam się z człowieka, który mówił “Muzeum? Eeee…” w osobę, która sama inicjuje zwiedzanie. Wszystko zaczęło się od książeczki “100 bułgarskich obiektów turystycznych”, o której pisałam wiele razy. Zawiera ona wiele muzeów, które trzeba odwiedzić, żeby otrzymać pieczątkę. Okazało się, że w Bułgarii znajduje się wiele ciekawych muzeów, a ja polubiłam robienie zdjęć eksponatów (tam, gdzie można oczywiście ;)).

Plus

Zachód słońca nad rzeką Marica, 100 metrów od mojego mieszkania.

Komentarze

Popularne posty