Do Bułgarii na festiwal? 8 pomysłów na 2017 rok

źródło

Festiwale, festiwale… Kto ich nie lubi? A może by tak udać się na festiwal do Bułgarii? Przygotowałam dla Was małą, ale zróżnicowaną listę. Od muzyki klubowej przez rękodzieło po stroje ludowe. Zaczynamy!


1. Kapana Fest

źródło

Jak piszą twórcy festiwalu, Kapana Fest to targi sztuki. Festiwal, odbywający się w dzielnicy Płowdiwu Kapana, łączy bazar rzemiosła, występy muzyczne, taneczne, sztukę uliczną i wiele innych. Przeznaczony jest dla wszystkich kochających Płowdiw, rękodzieło i sztukę.

Kiedy: 4 czerwca
Gdzie: Płowdiw
Bilety: Bezpłatne
Info: Strona internetowa, Strona na FB
2. Meadows in the Mountains

źródło

Podobno tego festiwalu nie da się opisać w kilku słowach. Niezwykłe miejsce  polana w Rodopach sprawia, że ten festiwal muzyczny cieszy się ogromną popularnością. Muzyka, którą można tam usłyszeć jest różnorodna z przewagą muzyki klubowej.

Kiedy: 11 czerwca
Gdzie: wieś Połkownik Serafimowo, blisko Smoljan
Bilety: 120 funtów
Info: Strona internetowa, Strona na FB3. Francofolies

źródło

Les Francofolies to międzynarodowy festiwal współczesnej muzyki francuskojęzycznej organizowany od 1985 roku w mieście La Rochelle. Festiwal ma swoje warianty w wielu krajach, także w Bułgarii, w latach 1991-1993 w Błagoewgradzie zorganizowano jego trzy edycje. W zeszłym roku został wskrzeszony po ponad 20 latach, a w tym roku wystąpi na nim Imany i Parov Stelar.

Kiedy: 17 czerwca
Gdzie: Błagoewgrad
Bilety: Bezpłatne
Info: Strona internetowa, Strona na FB4. Varna Summer International Music Festival

źródło

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny w Warnie został zorganizowany po raz pierwszy w 1926 roku i jest jednym z najstarszych festiwali w Europie. Zbiera miłośników muzyki klasycznej, a jego program obejmuje m.in. koncerty, opery, balet i konferencje.

Kiedy: 25 czerwca  24 września
Gdzie: Warna
Bilety: Brak informacji
Info: Strona internetowa


5. WakeUp! Bulgaria

źródło

To festiwal, którego celem jest powrót do korzeni. Na świeżym powietrzu organizowane są koncerty, sztuki teatralne, zabawy dla dzieci, warsztaty, zawody sportowe i wiele innych. Program jest tak zróżnicowany, że na pewno każdy znalajdzie coś dla siebie.

Kiedy: 9 lipca
Gdzie: Kuklen, blisko Monastyru Kuklenskiego
Bilety: 28-50 euro
Info: Strona internetowa, Strona na FB6. Bansko Jazz Festival

źródło

Osiem dni z jazzem, muzycy z wielu krajów i wszystko w pięknym mieście u podnóża gór Piryn. W tym roku odbędzie się jubileuszowa, dwudziesta edycja festiwalu.

Kiedy: 12 sierpnia
Gdzie: Bansko
Bilety: Bezpłatne
Info: Strona internetowa, Strona na FB7. Zheravna - Festival of the national costume

źródło

Festiwal stroju ludowego w uroczej wsi Żerawna to bez wątpienia jeden z najciekawszych bułgarskich festiwali. Wejście możliwe jest tylko w stroju ludowym. Zabronione jest używanie plastikowych przedmiotów, a telefony komórkowe są dozwolone tylko w wybranych miejscach.

Kiedy: 18  20 sierpnia
Gdzie: wieś Żerawna
Bilety: 25 lewów
Info: Strona internetowa, Strona na FB8. Night of Museums and Galleries - Plovdiv

źródło

Noc Muzeów  idea znana w całej Europie  w Płowdiwie przerodziła się w trzydniowy festiwal. W tym czasie można nie tylko zwiedzić bezpłatnie płowdiwskie muzea, ale organizowane są różne atrakcje przygotowane specjalnie na tę okazję. Prócz muzeów, w akcji biorą udział galerie sztuki, teatry i kluby. Organizowane są także koncerty i różnorodne programy artystyczne.

Kiedy: 15  17 września
Gdzie: Płowdiw
Bilety: Bezpłatne
Info: Strona internetowa, Strona na FB


Który festiwal wydaje Wam się najciekawszy? Może ktoś zna jakiś inny ciekawy festiwal organizowany w tym roku Bułgarii?

Komentarze

Popularne posty