Piątka z plusem #7 Kwiecień


Ale piękny był ten kwiecień! Było co prawda kilka chłodnych dni, czasem padało, ale przeważała wiosna z prawdziwego zdarzenia, dzięki której chce się żyć :)

Piątka

1. Komisarz Maigret

Trudno było mi sobie wyobrazić Rowana Atkinsona w niekomediowej roli, tymczasem sprawdził się doskonale w roli komisarza Maigret. Do tej pory powstały dwa filmy, które są adaptacją powieści Georgesa Simeona: "Maigret zastawia sidła" i - dużo lepszy - "Maigret i jego nieboszczyk". To klasyczne kryminały o mrocznym klimacie. Podobno w przygotowaniu są dwa kolejne filmy. Obejrzę je z przyjemnością. Ciekawostką jest, że film, którego akcja dzieję się w Paryżu, był kręcony w Budapeszcie.2. Smolik / Kev Fox

Jak ja mogłam odkryć to dopiero teraz? Album z 2015 roku będący owocem współpracy Smolika i brytyjskiego muzyka Keva Foxa zachwycił mnie od pierwszej chwili. Wszystkie piosenki są genialne!3. Ratunku! Mieszkam w raju

Blog Ratunku! Mieszkam w raju należy do Edyty Tkacz, która porzuciła karierę dziennikarską i wyjechała na Wyspy Kanaryjskie. Czasem poważnie, a najczęściej z dawką humoru pisze o życiu w raju. Prócz praktycznych informacji, znajdziecie także wiele ciekawych opowieści, od których nie da się oderwać, bo Edyta ma niezwykły dar pisania o codziennych sprawach w niecodzienny sposób.


4. Życie jest niezdrowe i prowadzi do śmierci 

Tyle ostatnio pisze się o zdrowym ożywianiu. Dociera do nas wiele różnych, czasem sprzecznych informacji, co jest zdrowe, a czego trzeba unikać. Najważniejszą zasadą, według mnie, jest niepopadanie w paranoję i zachowanie zdrowego rozsądku i dlatego post Agnieszki z bloga Life Managerka to coś, co każdy powinien przeczytać.


5. Meteory

Kto śledzi bloga na Facebooku lub zagląda na mojego Instagrama wie, że w miniony weekend byłam w Grecji. Najważniejszym punktem wycieczki były Meteory - formacje skalne z monastyrami na szczytach. To jedno z tych miejsc, w których "wow" nie schodzi nam z ust. Meteory zasługują na osobny wpis, ale w piątce musiały się znaleźć.


Plus

Meteory <3 Piękne miejsce to okazja do niesamowitych zdjęć.Na blogu pojawiły się trzy wpisy:
Tajemnica Belintaszu

Komentarze

Popularne posty