Jak skutecznie obrzydzić sobie Bułgarię? 10 prostych kroków


Ci zakochani już się nie odkochają, ale jeśli jeszcze nie uwielbiasz Bułgarii - oto przepis, jak obrzydzić sobie ją na zawsze:

1. Przyjedź do Bułgarii późną jesienią, latem i wiosną ma za dużo uroku. Zrób sobie spacer po Perniku lub w podejrzanych dzielnicach Sofii. A najlepiej pozwiedzaj jakąś dzielnicę cygańską. Polecam Stolipinowo - podobno największa cygańska dzielnica w Europie.

2. Spróbuj zapłacić na targu banknotem 50-lewowym. Jeśli akurat takiego nie masz, możesz spróbować zapłacić gdzieś stotinkami. Najlepiej jak najdrobniej. Kwaśne miny i marudzenie pod nosem gwarantowane!

3. W towarzystwie Bułgarów powiedz, że macedoński to język, Bułgarzy wzięli alfabet od Rosjan, a Cyganie to właściwie Bułgarzy. Awantura zapewniona.

4. Idź do czałgoteki, czyli dyskoteki, w której gra się czałgę (Nie wiesz, co to czałga? Posłuchaj tego). Najlepiej w jakiejś małej miejscowości, ale jeśli nie możesz, czałgoteka w dużym mieście też się nada. Na początku może Ci się wydać ciekawie, ale po spędzeniu kilku godzin będziesz mieć dość. No chyba, że sztuczne usta, krótkie sukienki i rzucanie papierowymi serwetkami to Twoje klimaty.

5. Po dużych opadach śniegu spróbuj zrobić sobie spacer. Gwarancja, że chodniki będą nieodśnieżone i na przejście 100 metrów będziesz potrzebować 15 minut. A jeśli poczekasz jeden dzień, śnieg zamieni się w lód, a wtedy możesz nawet złamać nogę.
6. Pojeździj samochodem po większym mieście. Skręcanie ze środkowego pasa, spacery przechodniów po asfalcie, blokowanie drogi, parkowanie w nieodpowiednim miejscu - te rzeczy na pewno wyprowadzą Cię z równowagi.

7. Pojedź do taniego hotelu, nie sprawdzając wcześniej jego opinii. Zwłaszcza, jeśli zależy ci na czystej pościeli, ładnej łazience i dobrym śniadaniu.

8. Wchodząc do morza, zostaw na plaży torebkę ze wszystkimi pieniędzmi i dokumentami. Jest szansa, że Cię ktoś okradnie, a - co jak co - to naprawdę może Cię wkurzyć.

9. Zamiast w kantorze polecanym przez rezydenta lub znajomego, wymień pieniądze u człowieka na ulicy. Oferują świetny kurs (ale nie wspominają, że pieniądze, które Ci dadzą wyszły z obiegu wieki temu). Oczywiście nie sprawdzaj wcześniej w internecie, jak wyglądają lewy.

10. Jeśli lubisz spokój, zabytki i przyrodę, wybierz się w sierpniu do Słonecznego Brzegu. Nie jedź do pobliskiego Nesebyru, w bułgarskie góry, do Wielkiego Tyrnowa, omijaj też stare miasto w Płowdiwie. Najlepiej w ogóle nie wychodź z kurortu. Rozczarowanie zapewnione.

Po wykonaniu tych 10 prostych kroków, obrzydzenie Bułgarii gwarantowane!


Wpis oczywiście z przymrużeniem oka ;) A już wkrótce post o tym, dlaczego pokochałam Bułgarię :)

Komentarze

Popularne posty