Piątka z plusem #9 Czerwiec i lipiec


Te dwa miesiące minęły błyskawicznie. Dopiero co pisałam, że za miesiąc jedziemy do Polski, a już trzy tygodnie minęły od powrotu. I już za chwilę sierpień - miesiąc moich urodzin. Ostatnie podrygi lata i jesień zbliżająca się małymi krokami. Póki co jednak lato w pełni i jeszcze kilka letnich wypraw przede mną. A oto ulubiona piąteczka dwóch ostatnich miesięcy :)


Piątka

1. Opowieść podręcznej

źródło

Znaleziony przypadkiem na HBO. Na początku myślałam, że to serial kostiumowy, ale opis na Filmwebie uświadomił mi, że jest zupełnie inaczej, zachęcając do włączenia pierwszego odcinka. To jeden z najlepszych seriali, które ostatnio oglądałam, mimo że w wielu momentach zaciskam pięści ze złości. Na razie za mną cztery odcinki, ale na pewno obejrzę wszystkie.


2. Florystka

Z kieszonkową wersją "Florystki" wróciłam z Polski. To mój pierwszy kryminał Katarzyny Bondy. Kiedyś zabierałam się za "Sprawę Niny Frank", ale skończyło się na kilku kartkach. Sama nie wiem, dlaczego i do Niny na pewno wrócę, bo styl pisania Bondy bardzo mi się podoba. "Florystkę" polecam bardzo. W książce brakuje sensacyjnych elementów (których ja bardzo nie lubię), co absolutnie nie oznacza nudy. Akcja w wielu miejscach zmienia tory i spoglądamy na sprawę z innej strony. Mimo że dość szybko domyśliłam się, kto jest sprawcą, książka bardzo mi się podobała i nie mogłam się od niej odkleić, póki nie poznałam zakończenia :)
Jeśli czytaliście ostatno jakieś fajne kryminały, dajcie znać w komentarzach!


3. szopskasalata.pl

Nareszcie blog ma własną domenę. Zasłużył na to ;)


4. Ruda głowa


Kobieta zmienną jest - wiadomo. Po wielu latach ciemnego brązu na głowie, zapragnęłam zmiany i po siedmiu (sic!) godzinach u fryzjera wyszłam z rudym ombre na głowie. I fajnie mi z tym ;)


5. Polska


I najważniejszy punkt - Polska. Kociewie, Kaszuby, Poznań, Warszawa - dużo fajnych miejsc. I mimo że tylko dwa dni było ciepło, jesienna pogoda była dla nas przyjemną odmianą :) Wspaniale jest odwiedzać miejsca bliskie sercu i poznawać nowe. A jeszcze przyjemniej, gdy ma się u boku mężczyznę, dla którego wszystko jest ciekawe i wszystko mu się podoba :)


Plus
Kociewie i rodzice :)


Na blogu pojawiło się sześć wpisów:
Przewodnik po Płowdiwie
Ale piękne to Tyrnowo!
Jak skutecznie obrzydzić sobie Bułgarię? 10 prostych kroków
Dlaczego pokochałam Bułgarię?
Inna Bułgaria #5 Nad bułgarskim wybrzeżem
Wdzydz czar

Wcześniejsze piątki z plusem znajdziecie tutaj.
Zachęcam do polubienia strony na Facebooku i odwiedzenia konta na Instagramie :)

Komentarze

Popularne posty