Piątka z plusem #12 Grudzień i styczeń


Biedna będzie ta piątka z plusem. Tylko cztery ulubieńcy i brak plusa. To były dziwne dwa miesiące - z jednej strony były dość leniwie, bo praktycznie nie ruszaliśmy się z domu, z drugiej natomiast emocji było co nie miara. Na dokładkę, dopiero co się przeprowadziliśmy i jeszcze nawet nie zdążyłam się do końca rozpakować. Nie robiłam żadnych zdjęć, moja fotograficzna kreatywność zniknęła zupełnie. Mam nadzieję, że z nadejściem wiosny to się zmieni. Chyba muszę się wybudzić z zimowego snu.


1. Pomniejszenie

źródło

Ocena na Filmwebie 5,3 i chyba prawie same negatywne opinie. Piszą, że nudny i że o niczym. Czyżby podobał się tylko mi i mojemu chłopakowi? Bo my bawiliśmy się świetnie. Jest wiele komediowych scen, ale zdecydowanie film nie jest komedią. Być może to z tego wynika niezadowolenie, bo chyba był reklamowany jako komedia. Ja bym go określiła jako połączenie dramatu, filmu obyczajowego i komedii. Lekki film o ważnych sprawach. Wiele scen jest groteskowych, bohaterzy są przerysowani, ale nam ten specyficzny sposób narracji się podobał. I to bardzo.


2. Czarne lusterko

źródło

Oglądałam tylko trzy odcinki "Black Mirror". Cały czas zabieram się za resztę. Ostatnio jednak przypadkowo zobaczyłam, że Netflix podjął współpracę z polskimi youtuberami, tworząc serial "Czarne lusterko". No, no, no - każda część ciekawa i zupełnie inna. Polecam fanom "Black Mirror" i nie tylko.


3. Murale we wsi Staro Żelezare


Pokazywałam je w grudniu na Instagramie i Facebooku. Murale we wsi Staro Żelezare powstały dzięki bułgarsko-polskiej parze. Katarzyna i Ventzislav Piriankov mieszkają na stałe w Poznaniu, a latem udają się do rodzinnej wsi Ventziego. Na ścianach domów są namalowani mieszkańcy wsi i znane osoby ze świata polityki, sportu i show-biznesu. Jest też wiele polskich akcentów, jak na zdjęciu wyżej. Super sprawa! :)


4. Akwarele


Powrót do dzieciństwa i świetny sposób na odstresowanie się. Kto by pomyślał, że najtańsze akwarele z Kauflanda dadzą mi tyle radości. Pierwszym "dziełem" podzieliłam się na Instagramie. Zrobiłam też kilka obrazków do naszego nowego lokum i kilka pięknych bohomazów ;) Nigdy nie miałam artystycznych zdolności, pomysły nie przychodzą mi same do głowy, ale w internecie jest mnóstwo inspiracji. Malowanie i rysowanie nie jest tylko dla utalentowanych! ;)

Na blogu pojawiły się trzy wpisy:
Symbole Bułgarii #2
10 bułgarskich piosenek świątecznych
Co Bułgarów zaskakuje w Polsce?

Komentarze

Popularne posty