Weekend w domku letniskowym? 12 fajnych miejsc w Bułgarii


Ostatnio zamarzył mi się weekend w domku letniskowym. Najlepiej nietuzinkowym, w ciekawym miejscu, blisko przyrody. Przeszukałam internet wzdluż i wszerz w poszukiwaniu inspiracji. Okazało się, że w Bułgarii - prócz ogromnej ilości domków, które pamiętają rok moich urodzin - znajduje się wiele nowych wyjątkowych miejsc. Wybrałam 12 najciekawszych i postanowiłam się nimi podzielić. Zobaczcie! :)


1. Garmen Hills

źródło

Mały kompleks, na który składają się się cztery dwuosobowe pokoje i dwa domki, w których może nocować do siedem osób . Zachwycił mnie wystrojem i otaczającą go zielenią. W środku kompleksu znajduje się basen, a chcący odpocząć od gotowania, mogą skorzystać z usług restauracji.

Gdzie: wieś Gyrmen, 10 km od Goce Dełczew
Strona internetowa


2. Eco Houses - Valentina Castle

źródło

Dwuosobowe domki, znajdujące się przy hotelu Valentina Castle wyglądają niesamowice. Znajdziemy tam m.in. domek Flinstonów, domek w stylu indiańskim i domek w kształcie grzyba. Żałuję, że nie znalazłam ich dwa tygodnie temu, gdy wybieraliśmy się w tamte strony, bo nocleg w takim miejscu to na pewno ciekawe przeżycie. Cena zawiera także śniadanie i korzystanie z centrum spa, które znajduje się w hotelu.

Gdzie: wieś Ognjanowo, 10 km od Goce Dełczew
Strona internetowa


3. The Four Houses

źródło

Cztery domki o wyjątkowym wnętrzu. Największy może pomieścić cztery osoby, a najmniejszy dwie. Ceny nie zawierają posiłków, ale każdy domek posiada w pełni wyposażoną kuchnię, można korzystać także z sadu owocowego. W ogrodzie znajduje się grill, leżaki i basen. Za dodatkową opłatą można umówić się na gotowe posiłki, które przygotuje sąsiadka Petja :)

Gdzie: wieś Kostenkowci, 40 km od Wielkiego Tyrnowa
Strona internetowa


4. Ruminika

źródło

Kompleks, w którym znajdują się cztery domki z dwiema sypialniami i hotel z czterema dwuosobowymi pokojami. Położenie jest bardzo urokliwe i znajduje się blisko ciekawych miejsc, takich jak twierdza Cepina i rzeźba mamuta czy jaskinia Lepenica.

Gdzie: wieś Dorkowo, między miejscowościami Cigow Czark i Welingrad
Strona internetowa


5. Waterside Houses

źródło

Te domki podbiły moje serce. Każdy ma taras znajdujący się nad sztucznym jeziorkiem. Wyglądają bajecznie, a okolica emanuje spokojem. Na miejscu można wypożyczyć rowery wodne, skorzystać z usług masażysty, zrelaksować się w jacuzzi lub wędkować.

Gdzie: wieś Ognjanowo, 10 km od Goce Dełczew
Strona internetowa


6. Villa by the Lake

źródło

Domek nad jeziorem Durankułak, będący częścią kompleksu Zlatnata Ribka, to świetne miejsce na weekend dla dwóch zaprzyjaźnionych par. Luksusowo urządzony, z widokiem na jezioro, pozwoli na prawdziwy relaks z dala od cywilizacji.

Gdzie: jezioro Durnakułak, przy granicy z Rumunią
Strona FB


7. The Red Door's House

Artystycznie urządzony domek z sześcioma pokojami, każdy z oddzielną łazienką. Świetne miejsce dla dużej grupy przyjaciół. Za dodatkową opłatą właściciele organizują off-road lub przejażdżkę łódką, które można połączyć z grillem. Wszystko w malowniczych Rodopach.

Gdzie: wieś Soliszta, 30 km od Pamporowa
Strona internetowa


8. Gliniany domek

źródło

Nocleg w domu jaskiniowców? To możliwe w Leszten. Ciekawe wnętrze z pięknym widokiem na Rodopy. Idealne dla dwóch osób.

Gdzie: wieś Leszten, 15 km od Goce Dełczew
Strona internetowa


9. Podkovite

źródło

Tym razem coś w pobliżu Starej Płaniny. Piękny domek w Karłowie z widokiem na góry. Na dwóch piętrach znajdują się trzy sypialnie i dwie łazienki. Miejsce urzeka wyjątkowym dizajnem i spokojnym położeniem. Na pewno można tam odpocząć.

Gdzie: Karłowo
Strona FB


10. Leszteńska idylla

źródło

Kolejny dom w Leszten i kolejny z pięknym wystrojem. Leszteńska idylla to miejsce odpowiednie dla 6-8 osób. Trzy piękne sypialnie, kuchnia, jaką sama bym chciała mieć, salon i niesamowity widok na góry Piryn. Co za miejsce!

Gdzie: wieś Leszten, 15 km od Goce Dełczew
Strona FB


11. Azareiya

źródło

Podobno pobyt w eko wiosce Azareiya wpływa pozytywnie na cały organizm. Nawet po trzech dniach aura wygląda zupełnie inaczej ;) Zostawiając jednak na boku czakry, feng-shui i pole energetyczne człowieka, miejsce wygląda bardzo ciekawie. Na pewno spodoba się miłośnikom zdrowego trybu życia.

Gdzie: wieś Gorno Trape, 6 km od miasta Trojan
Strona internetowa


12. Villa Alba

źródło

Każde pomieszczenie w Villa Alba wygląda wyjątkowo. Nie każde jest w moim stylu, ale stylu im odmówić nie można. Bajkowo - to najlepsze określenie tego domu. Idealny dla dużej grupy przyjaciół. Ma aż pięć sypialni, salon z jadalnią i w pełni wyposażoną kuchnię.

Gdzie: wieś Momcziłowci, 10 km od Pamporowa
Strona internetowa


W żadnym z tych miejsc nie byłam, więc nie są to sprawdzone propozycje. Dajcie znać, czy coś Wam wpadło w oko. Chętnie poznam także inne tego typu miejsca :)


Komentarze

Popularne posty