5 miast w Bułgarii, które chcę zobaczyć


Niedawno pisałam o najładniejszych miastach w Bułgarii. Oczywiście brałam pod uwagę tylko te, które widziałam. Wiele miast jest jednak przede mną, ale ta piątka marzy mi się szczególnie. Ciekawa jestem, czy któreś z nich wskoczyłoby na listę z poprzedniego wpisu.


1. Warna

A post shared by Varna On Air (@varna.on.air) on

Warna jest moim marzeniem od długiego czasu. Podobnie, jak to było z Tyrnowem, mam wrażenie, że ogromnie mi się spodoba. Niestety jak na razie, nie jest nam tam po drodze. To trzecie (a według niektórych drugie) miasto pod względem wielkości w Bułgarii. Przyciąga mnie nadmorskim położeniem, chciałabym zobaczyć centrum i pospacerować w parku położonym wzdłuż morza. Często zdarza mi się zachwycić jakimś zdjęciem z Warny na Instagramie. Szczególnie na profilu Alisy (random_string), która uwielbia swoje miasto. Oglądając jej zdjęcia, moja chęć na warneńskie przygody jest jeszcze większa :)

A post shared by Varna On Air (@varna.on.air) on

2. Trjawna


Trjawna to małe miasteczko, które od minionego roku - jak przeczytałam przed chwilą - jest miastem partnerskim Żyrardowa :) Mimo swoich małych rozmiarów, ma wiele do zaoferowania. Turystów zachwyca architektura odrodzeniowa i malownicze położenie. Moja korespondencyjna znajoma określiła ją czymś między Kopriwszticą a polskim Kazimierzem :) I myślę, że mnie też oczaruje.


3. Ruse


Ruse znajduje się nad Dunajem na granicy z Rumunią. Nazywane jest małym Wiedniem i choć do Wiednia mu daleko, osoby, które je odwiedziły mówią, że ma wiele uroku. Miasto jest zielone, uporządkowane, a spacerując po centrum, można podziwiać ładne kamienice. Chciałabym odwiedzić Ekomuzeum, o którym pisałam tutaj i pospacerować wzdłuż Dunaju.


4. Bałczik


Bałczik znajduje się blisko Warny i  na pewno znają go wszyscy, którzy odpoczywali w Złotych Piaskach. Myślę, że samo miasto i promenada mogą być trochę rozczarowujące, ale na pewno warto się tam udać ze względu na kompleks pałacowo-parkowy "Dworeca". Na wszystkich zdjęciach, które widziałam, dawna letnia rezydencja rumuńskiej królowej Marii Koburg, a przede wszystkich park, który ją otacza, wyglądają zachwycająco.

A post shared by Milka Delcheva (@xmillita) on

5. Wraca

A post shared by Neli Tsonova (@neli_tsonova) on

Wraca to takie miasto, które samo w sobie pewnie nie jest zachwycające. Gdyby znajdowało się gdzieś w polu, to nigdy nie zwróciłabym na nie uwagi. Ale to położenie! Gdy pierwszy raz oglądałam wraczańskie zdjęcia, to chciałam tam jechać tu i teraz. Wydaje mi się, że Wraczanski Bałkan jest miejscem niezwykłym, a sympatyczna Wraca już od kilku lat krzyczy do mnie "Odwiedź mnie!" :)


A które miasta w Bułgarii Wy chcielibyście odwiedzić?

Komentarze

Popularne posty